PROCEDURY

Přírodní tělové zábaly

Stres, únava, bolesti hlavy, bolesti zad jsou v dnešní rychlé a náročné době častým a nepříjemným problémem. Procedura s unikátním 100% bahnem z Mrtvého moře, rašelinou nebo jílem zregeneruje a zrelaxuje Vaše svaly, klouby a celý organismus. Pocítíte velmi příjemnou úlevu zároveň s přílivem energie a vitality.

Tělové zábaly jsou velmi oblíbenou lázeňskou procedurou. Zlepšují průběh hojení některých onemocnění, snižují chronické bolesti kloubů, působí na omlazení pokožky, redukují celulitidu, ovlivňují lymfatický systém a působí relaxačně na pohybový aparát, také snižují bolesti zad a svalové napětí.

Aplikace

Obklady z bahen, rašeliny nebo jílů se přikládají přímo na lidské tělo. Pokrytá část lidského těla se poté zakryje folii a zahřívá se nosičem tepla, nebo dekou. Zábal je možné aplikovat před masáží nebo samostatně. Délka aplikace 20-30minut.

Kontraindikace zábalů

Zábaly by neměly používat těhotné ženy, osoby s vysokým krevním tlakem. Osoby s křečovými žilami by neměly zábal aplikovat na dolní končetiny. Nevhodné pro osoby s lupénkou a atopickým ekzémem a pro osoby s citlivou pletí, nebo alergii na jednotlivé složky.

Rašelinový zábal

Rašelinové zábaly jsou jedny z nejuznávanějších forem tepelné lázeňské terapie. Rašelinový zábal poskytne uvolnění svalových kontrakcí, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci celého těla. Můžeme je připravit buď přímo ze speciálně upravené přírodní rašeliny nebo pomocí jednorázového rašelinového zábalu společně s nosičem tepla. Jednorázové aplikace rašelinových zábalů obsahují velké množství organických a minerálních látek, které se za pomoci tepelné podpory dostávají do našeho těla a mají rovněž blahodárný vliv na pokožku. Působením příjemného tepla a obsahu minerálních a živočišných látek mají zábaly analgetický účinek.

Tepelná aplikace jednorázového rašelinového zábalu se doporučuje i jako podpůrný prostředek při léčbě subakutních a chronických stavů revmatického a traumatického původu, dále při léčbě artrózy, svalové kontraktury, obezitě, celulitidě, je také vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení, při bolesti kloubů a páteře. Rašelinový zábal je díky své tepelné setrvačnosti nejpoužívanější produkt v rehabilitaci.

Bahenní zábal

Minerální bahno z Mrtvého moře je unikátní přírodní produkt. Bahenní zábaly jsou známé a vyhledávané pro své pozitivní účinky při terapii pohybového aparátu. Snižují bolest kloubů i svalů, uvolňují a posilují celý organismus, působí proti celulitidě, podporují krevní oběh, blahodárně působí proti lupénce a mají detoxikační schopnosti. Bahenní zábal pomáhá i při únavě a přetížení organismu.

Proč teplý bahenní zábal? Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů. Dochází tak k maximálnímu využití těchto solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Zábal z jílu

Zelený jíl uvolňuje svaly, pomáhá při bolestech zad, krční páteře a kloubů, a proto se využívá k prohřátí svalstva. Je bohatý na minerální látky, stopové prvky a další cenné látky prospěšné pro lidský organismus a lidskou pokožku a je vhodný na všechny typy pleti.

Parafínový zábal rukou

Parafínový zábal má léčebný i estetický účinek. Zvyšuje prokrvení rukou, teplotou se otevřou póry a pokožka rukou rychleji vstřebá výživné látky. Parafínový vosk obsahuje kolagen, vitamíny, bělící extrakt, zabraňuje tvorbě vrásek a má léčebný charakter zejména pro drobné klouby rukou, které může trápit revmatismus a artritida.

Přírodní tělové peelingy

O jedinečných účincích abrazivní přírodní terapie víme už tisíce let. Tato terapie zbavuje pokožku odumřelých buněk. Díky pravidelně prováděnému pleťovému a tělovému peelingu se Vaše pokožka prokrví, vyhladí, vyživí a rozzáří. Naše tělové peelingy obsahují zrnka mořské soli, rostlinné bio oleje a příjemně vonící esenciální oleje.

Aplikace
Jde o peelingovou masáž, kterou provádí masér jemnými krouživými pohyby. Peelingem tak zbavuje pokožku nečistot a odumřelých buněk.

Kontraindikace peelingu
Otevřené rány, horečnaté stavy, akutní onemocnění kůže.

Vybírat můžete z těchto vůní
Citrus, mango, pomeranč, káva, aloe vera, heřmánek, levandule, himalájský, cukrový, třtinový, medový. Všechny peelingy mají 100% přírodní složení.