RELAXAČNÍ TERAPIE

Terapie umocňují relaxaci a uvolnění těla i duše. Zmírňují vliv stresu, zvyšují energii a zlepšují také kvalitu spánku. Podporují krevní a lymfatický oběh, posilují nervový systém a trávení.  Uvolňují tělo i tělesné tkáně. Podporují regenerační procesy v  pokožce. Pomáhají organizmu, aby se vyrovnal se zátěží (stres, virózy apod.), posilují imunitní systém.

Relaxacni terapie - aromaterapie, chromoterapie, fyzioterapie

Obecně o aromaterapii

Používání vonných esencí převážně v olejovém nebo lihovém základu má mezi metodami alternativní medicíny dlouholetou tradici. Už ve staré Číně a ostatních starověkých civilizacích byly vonné oleje používány k léčbě nebo mírnění obtíží mnohých chorob. Na počátku 20. století nastal rozkvět aromaterapie v podobě, jaké ji známe dnes. Vonné esence byly s úspěchem využívány v inhalačních procedurách, kde díky antiseptickému působení slavily úspěchy a pacientům přinášely úlevu.

Blahodárné působení vonných esencí se dnes využívá i ve vířivých vanách či whirlpool vanách, kde se jejich pozitivní účinky spojují s příjemným prožitkem z teplé koupele a případně jemné masáže proudem vzduchu nebo vody. Příznivému vlivu vonných esencí na tělo i duši člověka se využívá rovněž při aromaterapii v saunách a dalších lázeňských relaxačních procedurách, nebo při masážích tzv. aroma terapeutická masáž.

Je nutné mít na paměti, že i když nám vonné esence prostřednictvím aromaterapeutického působení ve vířivce či whirpoolu přinášejí momentální úlevu a prohlubují náš odpočinek, nejedná se o lék. V případě výskytu jakýchkoliv zdravotních obtíží se poraďte se svým lékařem o vhodnosti pobytu ve vířivé vaně.

Aromaterapie pro sauny

Léčivé účinky saun lze navíc podpořit aromaterapií. Částice, které se vlivem tepla během saunovacího procesu uvolňují do prostoru sauny, mají dezinfekční účinky, a to především pro dýchací ústrojí. Jejich léčivou sílu proto oceníte především v podzimních a zimních měsících, kdy aromaterapie funguje jako skvělý pomocník v boji proti rýmě a nachlazení.

Vybírat můžete z těchto vůní

aloe orange, alpské bylinky, citronová tráva, citrón, cedr atlas, červený pomeranč, eukalyptus citriodora, euka mint, eukalyptus, grep, harmonie, lemongrass, levandule, litsea cubeba, meduňka s citronelou, mandarinka, máta, sauna mix, rozmarýna, zimní kouzlo, zázvor limetka.

Aromaterapie masážními oleji

Aromaterapie je využívána při masáží k posílení léčebných účinků masáže. Aromatické substance používali už lékaři starých Řeků, Arabů, Číňanů a Indů. Staří Egypťané prokazatelně používali přírodní substance jako kadidlo již před pěti tisíci lety. Parfémované oleje a balzámové výtažky se používaly i k rituálnímu pomazání, přičemž šlo nejen o krále, ale i vysoce postavené osobnosti, ale dokonce i o božstva. Již tehdy aromatické masti a masáže sloužily k léčebným účelům.

Aroma terapeutická masáž
Přináší relaxaci, zmírňuje vliv stresu a zvyšuje energii, zlepšuje kvalitu spánku. Podporuje krevní a lymfatický oběh, posiluje nervový systém a trávení. Pomáhá organizmu, aby se vyrovnal se zátěží (stres, virózy apod.) posiluje imunitní systém. Uvolňuje svalové partie a tkáně těla. Podporuje regenerační proces pokožky.

My ve wellness používáme Bio esenciální masážní oleje značky Saloos.

Vybírat můžete z těchto typů masážních olejů:

Neutrální masážní olej
Vyvážená kombinace rostlinných olejů lisovaných za studena slouží buď jako základ pro smíchání s esenciálními oleji nebo ho můžete použít i bez přísad jako plnohodnotný masážní nebo ošetřující olej se všemi příznivými účinky, které k olejům lisovaným za studena patří.
Prohřívá, zklidňuje a zvláčňuje pokožku. Čistý přírodní Bio produkt.
Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – mandlový, meruňkový, makadamiový, bio slunečnicový, bio sezamový. Vitamíny A, E, F, lecitin. Bez obsahu esenciálních olejů.

Devatero kvítí
Mimořádně vhodný k masáži kůže namožených částí těla, na pokožku se sklonem k výronům a pohmožděninám.
Prokrvuje a prohřívá pokožku, skvěle regeneruje při únavě, před i po fyzické námaze, sportovním výkonu i v období nachlazení. Je velmi vhodný i pro sportovce.
Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – meruňkový, bio slunečnicový, mandlový, makadamiový, bio sezamový.
Esenciální oleje – máta, eukalyptus, kafrovník, rozmarýnový extrakt. Vitamíny A, E, F, lecitin.

Relax
Špičkový přírodní masážní olej k příjemné uvolňující masáži. Vyvážená kombinace relaxačních esenciálních olejů působí příznivě při napětí, napomáhá obnově nové energie po náročném dni.
Regeneruje, zvláčňuje pokožku a pomáhá obnovit její přirozenou hydrataci.
Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio slunečnicový, mandlový, meruňkový, bio sezamový, makadamiový.
Esenciální oleje – růžové dřevo, bergamot, lemongrass. Vitamíny A, E, F, lecitin.

Orient
Nechte se hýčkat jiskřivými tóny vanilky, jasmínu a růže, dopřejte své pokožce možnost načerpat energii z orientální esence, spolu s bio jojobovým, mandlovým a meruňkovým olejem.
Zvyšuje pružnost pokožky a zdůrazňuje přirozený půvab. Čisté přírodní esence s vysoce blahodárnými účinky projasní váš organismus i duši.
Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio jojobový, meruňkový, makadamiový, bio slunečnicový, mandlový, bio sezamový, bio olivový + vanilkový extrakt.
Esenciální oleje – růžové dřevo, limeta, jasmín, růže, santalové dřevo.

Revital
Povzbuďte své smysly vůní a hedvábnou texturou výjimečného bio arganového oleje, vzácných rostlinných bio olejů s esencí smyslné růže, zklidňující levandule a osvěžujícího lemon tea tree.
Pokožka pod dotekem arganového oleje získává hebkost, vláčnost, pružnost i odolnost proti stárnutí a vráskám, elixír posiluje vlasy i nehty.
Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio jojobový, meruňkový, bio slunečnicový, makadamový, bio arganový, mandlový, bio sezamový.
Esenciální oleje – levandule, lemon tea tree, růže.

Masážní oleje

Chromoterapie – účinky barev a světla

Chromoterapie neboli terapie barev patří mezi metody alternativní medicíny. Používá barvy a světlo k vyvážení energie v lidském těle, a její doplnění po stránce psychické, emocionální, spirituální, i mentální. Nejsou to vyloženě jen barvy, které pomáhají cítit se lépe, ale energie světla, které tyto barvy odrážejí.

Je dokázáno, že různé barvy mají v různých ohledech blahodárný dopad na naši psychiku a tělesné zdraví.

Účinky jednotlivých barev:

Žlutá

 • povzbuzuje k aktivitě ducha i tělo
 • podporuje pocit bezpečí
 • čistí pokožku, odstraňuje toxiny a potlačuje celulitidu
 • stará se o pevné tkáně, napíná pokožku – používaná i v kosmetice

Zelená

 • působí proti neurózám (navozuje pocit vnitřní harmonie a klidu)
 • proti bolestem srdce, vznikající v důsledku dlouhodobého působení stresu, únavy, nespavosti
 • léčí stavy zápalu (účinky na kůži)
 • tato barva je charakterizována safírem – pomáhá při ametropii, horečce a stresu

Červená

 • povzbuzuje psychickou a duševní aktivitu, stimuluje smyslnost a odbourává stavy depresí
 • tato barva je charakteristická pro rubín – působí proti křečím a přílišnému stažení svalů, povzbuzuje srdce, reguluje krevní tlak, mírní bolesti hlavy a nespavost

Modrá

 • přináší uvolnění, uklidnění, meditaci
 • zmírňuje poruchy spánku, bolesti hlavy a kloubní potíže, snižuje chuť k jídlu
 • podporuje schopnost koncentrace
 • doporučována při neuróze a pocitech strachu
 • tato barva je charakteristická pro safír – pozitivně působí při astmatu, pálení očí, žaludečních či nervových potížích, posiluje nervový systém

Pozitivních účinků je dosahováno působením těchto čtyř základních barev – červené, žluté, zelené a modré a jejich vzájemným prolínáním.

Bílá

 • v období podzimu a zimy nahrazuje sluneční světlo, vyrovnává nedostatek energie
 • povzbuzuje tvorbu serotoniny (reguluje nervový systém a spánek)
 • tato barva je charakterizována opálem – pozitivně působí na srdce, krevní oběh, trávení, poruchy koordinace a zraku

Oranžová

 • podporuje pocit bezpečí a radosti ze života
 • zabraňuje depresím, zvyšuje intelektuální schopnosti
 • stimuluje krevní oběh a látkovou výměnu
 • napomáhá při zeštíhlovacích kúrách
 • tato barva je charakteristická pro topaz – pomáhá odbourávat impotenci, křečové žíly, celulitidu a astma

Fialová

 • zklidňuje nervy, potlačuje poruchy spánku, stres a napětí
 • má očistné účinky, pomáhá při hojení ran a potlačování celulitidy, povzbuzuje mízu
 • fialový ametyst redukuje bolesti hlavy, nespavost, migrény, stres a nervozitu
adamuv mlyn wellness spa
chromoterapie
chromoterapie barvy svetla

Hydroterapie

Terapie vodou – Vodoléčba

Voda působí velmi pozitivně na celý náš organismus. Hydromasážní vany využívají ke zvýšení relaxačního a ozdravného efektu přírodních zdrojů, tj. vodu a vzduch.

Voda je známá pro své čistící účinky a vzduch je důležitý, aby naše kůže mohla dýchat. Spojením těchto dvou prvků při samotné masáži navíc očišťujeme naše tělo od všech škodlivých látek a dodáváme mu tolik potřebný kyslík.

Vodoléčba, modernějším a trendovým slovem nazývána také hydroterapie, se jako forma terapie začala uznávat již v antické době a byla nepostradatelnou součástí životního stylu Římanů a Řeků.

Hydroterapie se užívá k léčbě

artritidy, odbourávání stresu, svalové a kloubní terapii, povzbuzení i uvolnění a stejně tak i k léčbě nespavosti.

Vířivka, jinými slovy také vířivá nebo hydro masážní vana, je zcela určena pro odbourávání stresu kombinací správné teploty vody, vztlakové síly, tlakových vodních a vzduchových trysek.

Po dodržení těchto optimálně nastavených faktorů dochází při koupeli k rozšíření žil a cévních periférií, k lepšímu prokrvení končetin a usnadnění srdci ke snadnějšímu rozvádění okysličené krve a zrychlené látkové výměně ve Vašem těle.

Možnosti využití hydro masážní vany
 • Chladná koupel (méně než 30 stupňů C) – otužování, Kneippova léčba krevního oběhu, léčba pohybového ústrojí, působí jako diuretikum a anestetikum
 • Vlažná koupel (30-34 stupňů C) – působí příznivě na vysoký krevní tlak, snižuje otoky
 • Teplá koupel (35-37 stupňů C) – výrazné uvolňující účinky, pocit pocení a vyplavování škodlivin
 • Horká koupel (38-42 stupňů C) – působí příznivě na nízký krevní tlak a zvyšuje prokrvení. Nedoporučuje se naopak při vysokém krevním tlaku.
Příznivé účinky vodoléčby. Jak působí voda na Váš organismus?
 • Krevní oběh – dochází zde k lepšímu prokrvení periferie, tím se sníží tlak krve, což má příznivý vliv na práci srdce, které tak pracuje proti menšímu odporu. Lepší prokrvení zároveň souvisí s hospodařením s teplem, stáváme se otužilejší.
 • Dýchací systém – u chorobných stavů, spojených se zúžením průdušek (alergie, zánět…), pomáhá voda uvolnit toto sevření a zlepší a prohloubí naše dýchání.
 • Nervový systém – působí zejména na systém vegetativní – neovladatelný vůlí. Jeho prostřednictvím dochází k uvolnění křečovitých stahů, a tím k tlumení bolesti.
 • Žlázy s vnitřní sekrecí – při snížené funkci žláz působí povzbudivě (funkci zvyšuje) a naopak při zvýšené funkci ji tlumí.
 • Kůže – zlepšuje její obranyschopnost, prokrvení, výživu…
 • Měkké tkáně – zlepšuje prokrvení, výživu, příznivě ovlivňuje svalové napětí a elasticitu.

Naše hydro masážní vana má Airpool systém a Whirlpool systém, přičemž lze spustit obě systémy najednou, tzv. Combipool.

Vzduchová masáž (Airpool systém)

Vzduchová neboli perlivá masáž má výrazný vliv na činnost lymfatického systému a na naši psychickou kondici. Koupel má sedativní, relaxační a jemný masážní účinek.

Léčivé účinky vzduchové masáže:

 • nespavost (zklidní mysl a připraví tělo na spánek)
 • neurózy lehčího charakteru
 • psychické vypětí
 • nemoci pohybového aparátu
 • revmatické potíže
 • neurologická onemocnění
 • horečnatá onemocnění
 • stavy po proběhlém zánětu žil
 • úleva od bolesti
Vodní masáž (Whirlpool systém)

Tato masáž je tou nejlepší volbou při léčbě zdravotních potíží. Pomáhá zlepšit krevní oběh a prokrvit orgány a svaly, mírní svalové křeče a působí blahodárně na celý pohybový aparát.

Léčivé účinky vodní masáže:

 • prokrvení orgánů, svalů a pokožky
 • zlepšení krevního oběhu
 • mírní svalové křeče
 • působí blahodárně na pohybový aparát a snižuje jeho bolestivost (klouby, svaly, vazy)
 • masáž otoků a podlitin
 • prevence před vznikem celulitidy
Kombinovaná masáž (Combipool system)

Kombinovaná masáž je tedy kombinace obou výše uvedených systémů hydro masáže, vodní i vzduchové.

Kombinovaná masáž je založena na obdobných účincích, jaké známe z klasické mechanické masáže, avšak v daleko jemnější a cílenější podobě. Kombinovaná masáž spolu s termickým vlivem teplé vody uvolňuje a regeneruje tělo fyziologičtějším způsobem než klasická masáž. Je ideální volba pro ty, kdo by si chtěli dopřát kvalitní masáž celého těla a zároveň si chtějí ve vaně pouze odpočinout od všedních starostí.

Doporučená délka hydroterapie – 20 až 30 minut bez omezení její frekvence.

Využívání hydroterapie se nedoporučuje u kardiaků a těhotné ženy by ji měly využívat pouze se souhlasem svého lékaře.

Prosím, pozor – na základě vašeho aktuálního zdravotního stavu, by délka pobytu v hydromasážní vaně a teplota lázně měla být vždy konzultována s lékařem!

Hydroterapii lze kombinovat s aromaterapií

Vybírat můžete z těchto vůní –  Bergamot, Ylang-Ylang, Regenerační, Menthol, Grapefruit, Alpská relaxační směs, Austrálie, Havaj, Eukalyptus, Moře, Rozkvetlá louka, Levandule.

hydro terapie

Fyzioterapie

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka.

Naše Wellness nabízí masáže profesionálními fyzioterapeutkami, které mají víc než 10 let praxe právě v tomto oboru. Při masážích tak využívají různé techniky, jako jsou hmat, hnětení, tření, vtíraní, protahování, používají prvky reflexe, akupresury, tlaku či měkké techniky. Díky tomu, že využívají právě tyto techniky, docílí toho, že po ukončení masáží dojde k okamžitému uvolnění svalu, a odstraní se tak bolest z problematických částí těla.

Balneoterapie

Jednou z dalších terapií, kterou u nás můžete vyzkoušet je Balneoterapie. Jde o spojení perličkové, či vířivé koupele s minerálními látky, bylinky, soli.

Mezi balneoterapeutické procedury patří minerální koupele, například sirné, uhličité, hořečnaté a další. Během absolvováni těchto koupelí dochází ke vstřebávání dané minerální látky pokožkou do organismu, kde poté vyvolává odpovídající reakce.

Využití: při léčbě revmatických onemocnění, kardiovaskulárních onemocnění, onemocnění nervové soustavy, koupele dále pomáhají při kožních a gynekologických potížích či poruchách štítné žlázy. Působí proti svalové a kloubní únavě, křečím, bolestem hlavy, zad, stresu či celkovému přetížení organismu.

Při perličkové i vířivé koupeli dochází k výraznému prokrvení tkání, jejich zvýšenému zásobení kyslíkem a tedy rychlejší regeneraci. Obě formy lázní napomáhají rovněž uvolnění svalů, stimulaci látkové výměny a tím pádem zlepšení vylučování odpadních látek z organismu a nezanedbatelný vliv mají také na celkové duševní uvolnění a relaxaci.

Zmínit je samozřejmě nutné také kontraindikace výše uvedených procedur, kterými jsou v případě akutní infekce, otevřené rány a srdečně cévní onemocnění.

Bylinná koupel – tzv. regenerační koupel, díky teplotě vody ve spojení s bylinami dochází k uvolnění svalů a kloubů, stimuluje se krevní oběh. Je výborným doplňkem při detoxikaci a samozřejmě odplavuje stres a napětí.

Vyzkoušet můžete:

Meduňka – pro zklidnění organismu, pozitivní náladu a vonící pokožku.

Pěstící – pro zářivou a hedvábně jemnou pokožku, vonící po exotickém ovoci. Směs bylin, ovoce a koření.

Povzbuzující – pro jemnou a hebkou pokožku, zářivé vlasy. Vyvážená kombinace bylin a květin.

Pro zvýšení efektu nepoužívejte mýdlo ani sprchový gel, po koupeli bude Vaše pokožka hladká a voňavá. Koupel je vhodná též pro oplach mastných vlasů.

Zdravotní koupel – nám pomáhá uvolnit naše tělo. Je to dokonalá relaxace, pro psychiku, ale také uvolňují naše ztuhlé tělo. Je to zázrak, který si u nás můžete dopřát.

Vyzkoušet můžete:

Absolutní relax (Konopí & Patchouli & Meduňka + sůl z Mrtvého moře) – relaxační a uklidňující, se solí z Mrtvého moře, olejem z konopí, indickou meduňkou a éterickým olejem z patchouli. Navodí pocit uvolnění a uklidní po náročném dni.

Detox (Zelený čaj & mořské řasy + Sůl z Mrtvého moře) – zdravotní zásaditá (bazická) koupel s minerály, mořskou solí a extraktem z mořským řas a zeleného čaje. Pročistí jemně Vaši pokožku a uklidní po fyzické námaze a vypětí.

Uvolněná záda – (Magnez & Arnika & Myrta & Jalovec + Sůl z Mrtvého moře) – zdravotní koupel se solí z Mrtvého moře, magnesiovou solí, extraktem z arniky a přírodními éterickými oleji z myrty a jalovce s uvolňujícími a regeneračními účinky na záda, šíji a ramena.

Svaly a klouby   (jalovec & libavka) – pro každého sportovce po náročném tréninku. Uklidňující teplá lázeň v kombinaci s éterickými oleji jalovce, libavkou stimuluje krevní oběhuvolňuje svaly.

Uhličitá koupel koupel se doporučuje při vysokém krevním tlaku, poruchách prokrvení, bolestech zad, svalů i kloubů. Koupel připravená z tablet nemá omezení pro osoby trpící nízkým krevním tlakem.

Použití: tableta se po vložení do vany začne postupně rozpouštět. Vyvíjí miliony malých bublinek a uvolňuje příjemnou vůni éterických olejů. Rozpuštění trvá cca 1-3 minuty. Po koupeli se opláchněte čistou vodou a dále relaxujte pod přikrývkou po dobu 10-15 minut.

Uvolnění a rovnováha nebo Zelená svěžest – skvělé působí proti stresu, snižují svalové napětí a uklidňují.

balneo terapie balneoterapie
Bylinná povzbuzující koupel
Hydromasazni_vana

Solní terapie

Léčení solí a solné terapie se využívali v Egyptě, Řecku i Římě. Bez soli se neobešlo žádné lidové léčitelství.

Použití: při problémech pohybového aparátu, bolestí kloubů, při svalové únavě, bolestí páteře, při revmatických potížích, kožních potížích (lupénka, akné, dermatitidy).

Sůl působí blahodárně na dobrý stav kůže, podporuje přirozené obranné funkce kůže, látkovou výměnu, zmírňuje svědění a působí protizánětlivě.

Solné koupele jsou účinné jako prevence zdraví a podpora obranyschopnosti, zejména na podzim a v zimně. Jsou účinné při nachlazení a pro celkovou detoxikaci organismu, který je pak odolnější, zdravější, a lépe odolává nejen zimním virózám, ale i psychickému vyčerpání a únavě. Sůl je jedním z nejlepších prostředků jak podpořit celkovou detoxikaci a očistu organismu.

Preventivně se solná koupel doporučuje 1 x za týden, v náročném období zátěže pro imunitu 2 x týdně. Kůže by se neměla během koupele ani po ní nijak namáhat drhnutím, kartáčováním ani dřením ručníkem. Stačí lehce osušit. Po koupeli by měl následovat klidový režim, ideálně odpočinek či spánek.

Naše Wellness nabízí produkty z mrtvého moře ve formě rozpustných solí a bylinek, které si aplikujete do hydro masážní vany a tím si obohatíte relaxační zážitek. Koupel je čistě přírodní, bez barvících a aromatických přísad. Tyto produkty jsou vyvinuté s ohledem na citlivou ženskou pokožku.

Použití: působí na snížení svalového napětí, hodí se k celkovým koupelím, koupelím nohou, obkladům i zábalům. Příjemné vůně Vás přenesou do jiného světa a navodí příjemnou relaxaci a pomohou Vám důkladně odpočinout a nabrat novou sílu. Odbouráte stres a navodíte pocit uvolnění a relaxace. Výrobky neobsahují prabeny. Jsou vhodné pro klidovou, perličkovou či vířivou koupel.

Složení: 100% přírodní produkt, bez aromat a konzervačních látek, bez dalších úprav.

Vybírat můžete s těchto vůni:
Aloe Vera, Sůl a heřmánek, Levandule, Mango a citrus, Rozmarýn

Solní terapie, solí

Termoterapie

Nejuznávanější formou tepelné terapie jsou rašelinové, bahenní a jílové zábaly, které se již řadu let využívají k léčbě bolestivých kloubů a svalů. Působením příjemného tepla a obsahu minerálních a živočišných látek mají zábaly analgetický účinek. Také mají blahodárné účinky na pohybový aparát.

Zábaly je možné aplikovat také při revmatických potíží, artróze a dalších chorobách pohybového systému na různé částí těla.

Spojením s masáži docílíte absolutní relaxace a uvolnění svalstva.