MASÁŽE

Bolí vás v bedrech, ráno vstáváte z postele celí rozlámaní, cítíte ztuhlou šíji nebo Vás někdy bez zjevné příčiny pobolívá hlava? Nemáte čas si odpočinout?
Nechte se u nás rozmazlit.  Naše profesionální fyzioterapeutky mají více než 10 letou praxi v oboru fyzioterapie (rehabilitace). Při masáží využívají měkké techniky, prvky reflexní masáže, akupresuru a jiné techniky z praxe. Při aromaterapeutické masáži používáme Bio esenciální masážní oleje lisované za studena.

Před masáží Vám nahřejeme záda nebo krk přírodním pšeničným polštářkem, docílíme tak uvolnění svalu a napětí.

foot SPA masáž chodidel nohou

Vaším chodidlům dopřejeme extra 15 minut v uklidňující relaxační aroma lázni s funkcí infra červeného světla, které má blahodárné účinky, tzv. foot spa. Tento skvělý přístroj spojuje ty nejlepší vlastnosti akupresury, shiatsu masáže, terapie teplem a hydroterapie. Jemně masíruje horní část Vaších chodidel proudem teplé vody a masážní válce masírují spodní část chodidel a poskytují regenerační masáž.

Masáže

Klasická relaxační masáž

Celková masáž těla, beder, krční páteře, dolních a horních končetin
Zaměřuje se na uvolnění napnutých svalů, dokáže ulevit od bolesti kloubů nebo ztuhlých svalů.
Pomocí klasické masáže se zvyšuje množství kyslíku přiváděného do tkání, lépe se prokrvuje tělo, zrychluje metabolismus a urychluje se proces celkového čištění a uvolnění organismu.

Masážní techniky

Hmaty, hnětení, tření, vtíraní.

Klasická masáž a její účinek

Pomáhá zvládat psychickou únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí celkově relaxačně.

Pro koho je klasická masáž vhodná

Pro přepracované osoby, při stresu a bolestech zad, když trpíte migrénami…

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Masáž není vhodná, pokud jste mimořádně unavený a vyčerpání, pokud máte horečku, zánět, poraněnou kůži, křečové žíly, bércové vředy, nádorové onemocnění, pokud trpíte na aterosklerózu nebo osteoporózu, při onemocnění žlučníku a močových cest, pokud jste těhotná nebo máte 2 měsíce po porodu a pokud máte menstruaci.

POZOR – táto masáž nenahrazuje rehabilitaci!

Aroma terapeutická masáž

Spojení relaxační masáže a léčivých účinků Bio éterických olejů lisovaných za studena.

Masáž slouží k uvolnění svalů, odstranění duševního napětí a stresu, k psychickému povzbuzení a pomáhá také odplavit únavu. Dále se užívá k posílení imunity, prevenci proti infekčním onemocněním a zánětům, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, v důsledku čehož se zvyšuje vyplavování toxických látek z těla.

Masážní techniky

Hmaty, hnětení, tření, vtíraní esenciálních olejů do kůže.

Aroma terapeutická masáž a její účinek

Při masáži se éterické oleje z pokožky dostávají do lymfatického a krevního řečiště, proto by se klient neměl po aroma masáži sprchovat, aby éterické oleje mohly ještě působit.

Pro koho je aroma masáž vhodná

Je vhodná zejména k uvolnění svalů, odstranění duševního napětí a stresu, k psychickému povzbuzení a pomáhá také odplavit únavu.

Upozornění

Po masáži může dojít u některých klientů k reakci, která se projeví různými způsoby jako je únava, bolest hlavy, někdy zvýšená teplota, nevolnost…

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Nepodstupujte tento typ masáže, pokud mate otevřené rány, nedávné operace, infekční onemocněni, vysoký krevní tlak, popáleniny, nádorová onemocnění, popáleniny, záněty, chřipku, nebo horečku, nebo pokud máte alergie na masážní oleje.

Rehabilitační masáž

Nadměrná zátěž a nedostatek pohybu způsobují čím dál více lidem bolesti zad. Bolest zad patří mezi nejčastější civilizační choroby nejen u nás, ale i na celém světě. Sedavé zaměstnání, špatné držení těla (u počítače, za volantem) či nedostatek pohybu se velkou měrou podílí na zdravotním stavu vašich zad. Mají za následek bolesti hlavy, tlaky za očima, vystřelování bolestí do rukou, nespavost a problémy se stresem.

Fyzioterapeut kombinuje prvky fyzikální terapie s masážními hmaty. Tato terapie slouží k uvolnění, rozcvičení a odstranění bolesti.

Masážní techniky

Stimulace (dráždění) kůže, protahování svalů a kůže, kartáčování, používané prvky reflexe, akupresury, tlaku, měkké techniky. Fyzioterapeut pohmatem vyhledá problémové místa (myogelózy), které se snaží určitými tahy rozmasírovat, uvolnit.

Rehabilitační masáž a její účinek

Zlepšuje a uvolňuje pohyblivost kloubů, odvádí toxiny z těla – očišťuje, prokrvuje, posiluje metabolismus, zlepšuje místní prokrvení a odtok lymfy, významně zmírňuje svalové napětí a křeče. Tento typ masáže působí na jednotlivé svalové skupiny s cílem zlepšit jejich prokrvení a protažení.

Pro koho je rehabilitační masáž vhodná

Tento druh odborné masáže je vhodný pro lidi po úrazech, operacích, pokud máte bolesti v partiích křížové oblasti, zad, šíje, pokud trpíte dlouhodobě na zatuhlost svalstva, pokud Vám vystřeluje bolest do dané oblasti, jestli trpíte na bolesti hlavy, migrény projevy deprese z únavy nebo pokud máte špatné držení těla.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Pokud trpíte na onemocnění štítné žlázy, jste těhotná, máte nádorové onemocnění, infekční nebo virové onemocnění.

Antistresová masáž / Indická masáž – kombinovaná masáž šije a hlavy

Tímto typem masáži se zbavíte fyzického a psychického napětí, nesoustředěnosti, nervozity, pocitu vyčerpanosti, úzkosti, deprese a tísně.

Masážní techniky

Bubnování, otáčení, tření, tlaky prsty, pilování, vytahování vlasů

Antistresová masáž a její účinek

Při tomto typu masáži jde o uvolnění napětí v klíčových oblastech jako je krk, šíje, hlava. Zmírňuje se očního napětí. Odbourává bolesti hlavy a migrény, povzbuzuje krevní oběh, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech, stimuluje oběhový a lymfatický systém, povoluje svalstvo vlasové pokožky hlavy, povzbuzuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu, odstraňuje poruchy spánku a nespavosti, zlepšuje koncentrace.

30 min krk, šíje, hlava. Masáž se provádí v sedě nebo v leže, podle přání klienta.

60 min krk, šíje, hlava, obličej, záda. Masáž se provádí kombinovaně vleže a vsedě.

Pro koho je antistresová masáž vhodná

Masáž je určena pro každého s bolestmi šíje a hlavy.

Kdy a pro koho je indická masáž hlavy nevhodná?

Pokud trpíte infekčním onemocnění, horečkou, vysokým nebo nízkým krevním tlakem, pokud trpíte zánětem, nebo při nádorovém onemocnění, při onemocnění cév, při epilepsii, při lupénce.

Masáž lávovými kameny

O blahodárném působení horkých kamenů na lidský organismus věděly už starodávné kultury před tisíci lety, které ji využívaly k celkové regeneraci sil a dosažení duševní vyrovnanosti. Lávové kameny mají terapeutický účinek na lidský organismus.

Masážní techniky

Tření, vtíraní esenciálních olejů do kůže, masírovaní horkými kameny

Masáž lávovými kameny a její účinek

Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu, stres, nespavost a napětí. Teplo z kamenů uvolňuje ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Touto masáží se odplavují škodlivé látky z tkání, dochází ke správné funkci lymfatického systému, stimuluje se krevní oběh.

Pro koho je masáž lávovými kameny vhodná

Tato masáž je vhodná pro lidi, kteří trpí bolestmi svalu, kloubu a jsou psychicky nebo fyzicky vyčerpaní. Relaxační účinek masáže působí blahodárně na psychiku a doporučuje se lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem nebo stresem.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Pokud máte otevřené rány, póry, vysoký krevní tlak, či onemocnění srdce, diabetes, epilepsie nebo pokud trpíte na migrény, či přecitlivělost na teplo, tak tato masáž pro Vás není vhodná. Dále masáž není vhodná v případě, že máte horečku, zánět, infekční či kožní onemocnění, pokud jste gravidní nebo trpíte na křečové žíly.

Duo masáž

Duo Masáž – masáž ve dvojici – je vhodná pro páry manželské i partnerské, pro kamarády / ky.

Slouží pro společné sdílení času, zážitku a relaxace

Masáže Vám pomohou odplout od každodenních povinností a starostí, a tím znovu nalézt harmonii těla a duše. Působí skvěle na uvolnění a prokrvení namožených či ztuhlých svalů a kloubů, na rozproudění lymfy i prevenci a zmírnění celulitidy.

Při této masáži jsou ve Wellness umístěna dvě pohodlná masážní lehátka vedle sebe a masíruji Vás dvě masérky.

Nutné objednat minimálně 10 dnů předem.

Sportovní masáž

Je složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.

Masážní techniky

Tření, hnětení, roztíraní, tepání, chvění

Sportovní masáž a její účinek

Při této masáží se uvolňuje svalové napětí, změkčuje a natahují se svalová vlákna, zdokonaluje se pohyblivost a ohebnost. Masáž také pomáhá při regeneraci a celkové relaxaci namožených a ztuhlých svalů.

Pro koho je masáž vhodná

Je určena všem aktivním sportovcům, ať provozují jakýkoliv sport na amatérské či vrcholové úrovni. Smyslem sportovní masáže je připravit tělo na plánovaný sportovní výkon nebo zbavit tělo únavy po něm.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Masáž by se neměla vykonávat bezprostředně po nadměrné tělesné zátěži a při akutním vyčerpání, dále po akutním zranění pohybového aparátu (výron, zlomenina, pohmožděnina…) nebo při probíhajících horečnatých stavech. Pokud trpíte zánětem svalů, bakteriálním onemocněním kůže nebo poruchou krevního oběhu, je vhodné masáž odložit na jiný termín.

sportovní masáž, sportovní masáže

Masážní oleje lisované za studena Saloos Bio

.

Neutrální masážní olej

Vyvážená kombinace rostlinných olejů lisovaných za studena slouží buď jako základ pro smíchání s esenciálními oleji nebo ho můžete použít i bez přísad jako plnohodnotný masážní nebo ošetřující olej se všemi příznivými účinky, které k olejům lisovaným za studena patří.

Prohřívá, zklidňuje a zvláčňuje pokožku. Čistý přírodní BIO produkt.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – mandlový, meruňkový, makadamiový, bio slunečnicový, bio sezamový. Vitamíny A, E, F, lecitin. Bez obsahu esenciálních olejů.

Devatero kvítí

Mimořádně vhodný k masáži kůže namožených částí těla, na pokožku se sklonem k výronům a pohmožděninám.

Prokrvuje a prohřívá pokožku, skvěle regeneruje při únavě, před i po fyzické námaze, sportovním výkonu i v období nachlazení. Je velmi vhodný i pro sportovce.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – meruňkový, bio slunečnicový, mandlový, makadamiový, bio sezamový.
Esenciální oleje – máta, eukalyptus, kafrovník, rozmarýnový extrakt. Vitamíny A, E, F, lecitin.

Relax

Špičkový přírodní masážní olej k příjemné uvolňující masáži. Vyvážená kombinace relaxačních esenciálních olejů působí příznivě při napětí, napomáhá obnově nové energie po náročném dni.

Regeneruje, zvláčňuje pokožku a pomáhá obnovit její přirozenou hydrataci.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio slunečnicový, mandlový, meruňkový, bio sezamový, makadamiový.
Esenciální oleje – růžové dřevo, bergamot, lemongrass. Vitamíny A, E, F, lecitin.

Orient

Nechte se hýčkat jiskřivými tóny vanilky, jasmínu a růže, dopřejte své pokožce možnost načerpat energii z orientální esence, spolu s bio jojobovým, mandlovým a meruňkovým olejem.

Zvyšuje pružnost pokožky a zdůrazňuje přirozený půvab. Čisté přírodní esence s vysoce blahodárnými účinky projasní Váš organismus i duši.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio jojobový, meruňkový, makadamiový, bio slunečnicový, mandlový, bio sezamový, bio olivový + vanilkový extrakt.
Esenciální oleje – růžové dřevo, limeta, jasmín, růže, santalové dřevo.

Revital

Povzbuďte své smysly vůní a hedvábnou texturou výjimečného bio arganového oleje, vzácných rostlinných bio olejů s esencí smyslné růže, zklidňující levandule a osvěžujícího lemon tea tree.

Pokožka pod dotekem arganového oleje získává hebkost, vláčnost, pružnost i odolnost proti stárnutí a vráskám, elixír posiluje vlasy i nehty.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio jojobový, meruňkový, bio slunečnicový, makadamový, bio arganový, mandlový, bio sezamový.
Esenciální oleje – levandule, lemon tea tree, růže.

Body fit

Špičkový přírodní masážní olej vhodný pro sportovní aktivity. Prohřívá a prokrvuje pokožku před i po fyzické námaze a sportovním výkonu.

Masáž kůže namožených částí těla uvolňuje a regeneruje pokožku, povzbuzuje při únavě.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – meruňkový, bio slunečnicový, mandlový, makadamiový, bio sezamový.
Esenciální oleje – rozmarýna, borovice, lemongrass. Vitamíny A, E, F, lecitin.

Levandule

Patří mezi nejpoužívanější tělové a masážní oleje s všestranným použitím.

Zklidňuje a pěstí, regeneruje a harmonizuje.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio slunečnicový, mandlový, meruňkový, bio sezamový, makadamiový.
Esenciální oleje – levandule. Vitamíny A, E, F, lecitin.

Erotika

Jedinečná kombinace olejů lisovaných za studena a přírodních esenciálních olejů je mimořádně vhodná nejen k vzájemné partnerské masáži. Smyslnost je oslavou těla a jeho schopnosti vnímat, poskytovat a přijímat rozkoš.

Regeneruje, vyživuje a pěstí.

Složení (rostlinné oleje lisované za studena) – bio slunečnicový, mandlový, meruňkový, bio sezamový, makadamiový.
Esenciální oleje – santalové dřevo, ylang-ylang. Vitamíny A, E, F, lecitin.

Masážní oleje