MASÁŽE

Masáže objednávejte 4-6 týdnu předem.

Provozní doba masáží je 8:30-16:30h všední dny a 9:00-12:00h každou druhou sobotu.

Neděle ani pondělí masáže v provozu nejsou. Děkujeme za pochopení.

V letním období se provozní doba může lišit.

POZOR na storno podmínky.

Klasická relaxační masáž

Celková masáž těla, beder, krční páteře, dolních a horních končetin
Zaměřuje se na uvolnění napnutých svalů, dokáže ulevit od bolesti kloubů nebo ztuhlých svalů.
Pomocí klasické masáže se zvyšuje množství kyslíku přiváděného do tkání, lépe se prokrvuje tělo, zrychluje metabolismus a urychluje se proces celkového čištění a uvolnění organismu.

Masážní techniky

Roztíraní, hnětení, tření, tepání, chvění.

Klasická masáž a její účinek

Pomáhá zvládat psychickou únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí celkově relaxačně.

Pro koho je klasická masáž vhodná

Pro přepracované osoby, při stresu a bolestech zad, když trpíte migrénami…

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Masáž není vhodná, pokud jste mimořádně unavený a vyčerpání, pokud máte horečku, zánět, poraněnou kůži, křečové žíly, bércové vředy, nádorové onemocnění, pokud trpíte na aterosklerózu nebo osteoporózu, při onemocnění žlučníku a močových cest, pokud jste těhotná nebo máte 2 měsíce po porodu a pokud máte menstruaci.

POZOR – táto masáž nenahrazuje rehabilitaci!

Aroma terapeutická masáž

Spojení relaxační masáže a léčivých účinků Bio éterických olejů lisovaných za studena.

Masáž slouží k uvolnění svalů, odstranění duševního napětí a stresu, k psychickému povzbuzení a pomáhá také odplavit únavu. Dále se užívá k posílení imunity, prevenci proti infekčním onemocněním a zánětům, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, v důsledku čehož se zvyšuje vyplavování toxických látek z těla.

Masážní techniky

Hmaty, hnětení, tření, vtíraní esenciálních olejů do kůže.

Aroma terapeutická masáž a její účinek

Při masáži se éterické oleje z pokožky dostávají do lymfatického a krevního řečiště, proto by se klient neměl po aroma masáži sprchovat, aby éterické oleje mohly ještě působit.

Pro koho je aroma masáž vhodná

Je vhodná zejména k uvolnění svalů, odstranění duševního napětí a stresu, k psychickému povzbuzení a pomáhá také odplavit únavu.

Upozornění

Po masáži může dojít u některých klientů k reakci, která se projeví různými způsoby jako je únava, bolest hlavy, někdy zvýšená teplota, nevolnost…

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Nepodstupujte tento typ masáže, pokud mate otevřené rány, nedávné operace, infekční onemocněni, vysoký krevní tlak, popáleniny, nádorová onemocnění, popáleniny, záněty, chřipku, nebo horečku, nebo pokud máte alergie na masážní oleje.

Reflexní masáž zad a chodidel

Reflexní masáž se liší od klasické masáže charakterem hmatů, místy provedení a také tím, že se praktikuje „na sucho“, bez použití masážního přípravku nebo masážního oleje. Aplikuje se manuálně na povrchu těla v místě druhotných, onemocněním vyvolaných změn, nikoliv v místě nemocné tkáně nebo ústrojí.

Reflexní masáž chodidel, představuje jednu z nejdostupnějších metod alternativní medicíny. Působením na jednotlivé body na ploskách nohou můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému, žláz či motorický aparát a harmonizovat tak tělesné i psychické procesy.

Masážní techniky

Reflexní masáž zad a šíje je prastará metoda využívající znalost reflexních a meridiánových drah a akupresurních bodů. Při reflexní masáži působí masér přes nervová zakončení v oblasti zad a šíje na vnitřní struktury a orgány.

Reflexní masáž a její účinek

Zlepšuje a uvolňuje svalové napětí a křeče. Tento typ masáže působí na jednotlivé svalové skupiny s cílem zlepšit jejich prokrvení a protažení.

Pro koho je reflexní masáž vhodná

Tento druh masáže je vhodný pokud máte bolesti v partiích křížové oblasti, zad, šíje, pokud trpíte dlouhodobě na zatuhlost svalstva, pokud Vám vystřeluje bolest do dané oblasti, jestli trpíte na bolesti hlavy, migrény projevy deprese z únavy nebo pokud máte špatné držení těla.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Pokud trpíte na onemocnění štítné žlázy, jste těhotná, máte nádorové onemocnění, infekční nebo virové onemocnění.

Antistresová masáž / Indická masáž – kombinovaná masáž šije a hlavy

Tímto typem masáži se zbavíte fyzického a psychického napětí, nesoustředěnosti, nervozity, pocitu vyčerpanosti, úzkosti, deprese a tísně.

Masážní techniky

Bubnování, otáčení, tření, tlaky prsty, pilování, vytahování vlasů

Antistresová masáž a její účinek

Při tomto typu masáži jde o uvolnění napětí v klíčových oblastech jako je krk, šíje, hlava. Zmírňuje se očního napětí. Odbourává bolesti hlavy a migrény, povzbuzuje krevní oběh, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech, stimuluje oběhový a lymfatický systém, povoluje svalstvo vlasové pokožky hlavy, povzbuzuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu, odstraňuje poruchy spánku a nespavosti, zlepšuje koncentrace.

30 min krk, šíje, hlava. Masáž se provádí v sedě nebo v leže, podle přání klienta.

Pro koho je antistresová masáž vhodná

Masáž je určena pro každého s bolestmi šíje a hlavy.

Kdy a pro koho je indická masáž hlavy nevhodná?

Pokud trpíte infekčním onemocnění, horečkou, vysokým nebo nízkým krevním tlakem, pokud trpíte zánětem, nebo při nádorovém onemocnění, při onemocnění cév, při epilepsii, při lupénce.

Masáž lávovými kameny

O blahodárném působení horkých kamenů na lidský organismus věděly už starodávné kultury před tisíci lety, které ji využívaly k celkové regeneraci sil a dosažení duševní vyrovnanosti. Lávové kameny mají terapeutický účinek na lidský organismus.

Masážní techniky

Tření, vtíraní esenciálních olejů do kůže, masírovaní horkými kameny

Masáž lávovými kameny a její účinek

Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu, stres, nespavost a napětí. Teplo z kamenů uvolňuje ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Touto masáží se odplavují škodlivé látky z tkání, dochází ke správné funkci lymfatického systému, stimuluje se krevní oběh.

Pro koho je masáž lávovými kameny vhodná

Tato masáž je vhodná pro lidi, kteří trpí bolestmi svalu, kloubu a jsou psychicky nebo fyzicky vyčerpaní. Relaxační účinek masáže působí blahodárně na psychiku a doporučuje se lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem nebo stresem.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Pokud máte otevřené rány, póry, vysoký krevní tlak, či onemocnění srdce, diabetes, epilepsie nebo pokud trpíte na migrény, či přecitlivělost na teplo, tak tato masáž pro Vás není vhodná. Dále masáž není vhodná v případě, že máte horečku, zánět, infekční či kožní onemocnění, pokud jste gravidní nebo trpíte na křečové žíly.

Baňková masáž

Trpíte bolestmi zad? Máte celulitidu? Chcete a potřebujete se zbavit migrén nebo otoků? Zkuste tuto jedinečnou techniku, kterou využívali už ve staré Číně, Egyptě či Indii. Nejedná se tedy pouze o masážní techniku, ale řadí se i mezi metody alternativní medicíny.
Baňkování uvolňuje ztuhlé svaly, zlepšuje krevní oběh, příznivě ovlivňuje celou řadu faktorů jako je lymfatický systém, problémy se zažíváním, pomáhá při nachlazení, působí proti otokům, migréně, celulitidě, detoxikuje organismus a může vyřešit celou řadu dalších problémů. Prokrvuje se tkáň a dochází k podtlaku, díky kterému se baňky přisají na pokožku. Odplavují se z těla škodlivé látky, dochází ke zlepšení imunitního systému. Aby došlo k ozdravnému procesu, doporučuje se baňkování 1x týdně 3x po sobě, dále pak alespoň 1x za měsíc.
Baňkování má i redukční účinky. Aby byla masáž v odstraňování celulitidy účinná, musíte ji podstupovat pravidelně a dlouhodobě. Zlepšení se projeví již od čtvrté masáže (každé tělo reaguje jinak, záleží také na stupni postižení celulitidou atd..) optimální počet masáží je proto různý.

Masážní techniky

Přiloženou baňkou provádíme přímočaré a krouživé pohyby, také je přikládame na bolestivé a reflexní místa, kde se ponechávají přisáté po dobu několika minut. Může to způsobit kruhy nebo modřiny, které ale za několik dnů zmizí.

Masáž baňkami a její účinek

Díky vznikajícímu podtlaku a následnému uvolnění se jednotlivé části těla, na které baňky působí, prokrví a uvolní. Dochází k zmírnění či úplnému odstranění bolestivých blokád v oblasti páteře. Baňková masáž dále napomáhá při odblokování energetických drah v těle, pozitivně ovlivňuje lymfatický, nervový a imunitní systém.

Pro koho je masáž baňkami vhodná?

Převážně je vhodná pro lidi, kteří mají zatuhlé svaly a trpí bolestmi zad a šíje, při migrénách a při bolestech v bederní oblasti. Rovněž se používá táto technika při zánětu průdušek či rýmě. Velmi příznivě působí na uvolnění napětí v krční oblasti. Také se využívá při celulitídě.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Pokud máte otevřené rány, popáleniny, ekzémy, křečové žíly, problémy s ředěním krve, jste celkově vyčerpaní nebo máte horečku, tak tento typ masáže pro Vás není vhodný. Dále se masáž nedoporučuje v těhotenství v prvním trimestru a při menstruaci.

Sportovní masáž

Je složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.

Masážní techniky

Tření, hnětení, roztíraní, tepání, chvění

Sportovní masáž a její účinek

Při této masáží se uvolňuje svalové napětí, změkčuje a natahují se svalová vlákna, zdokonaluje se pohyblivost a ohebnost. Masáž také pomáhá při regeneraci a celkové relaxaci namožených a ztuhlých svalů.

Pro koho je masáž vhodná

Je určena všem aktivním sportovcům, ať provozují jakýkoliv sport na amatérské či vrcholové úrovni. Smyslem sportovní masáže je připravit tělo na plánovaný sportovní výkon nebo zbavit tělo únavy po něm.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Masáž by se neměla vykonávat bezprostředně po nadměrné tělesné zátěži a při akutním vyčerpání, dále po akutním zranění pohybového aparátu (výron, zlomenina, pohmožděnina…) nebo při probíhajících horečnatých stavech. Pokud trpíte zánětem svalů, bakteriálním onemocněním kůže nebo poruchou krevního oběhu, je vhodné masáž odložit na jiný termín.

sportovní masáž, sportovní masáže

Breussova masáž

Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky, a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Při masáži se používá třezalkový olej.

Masážní techniky

Jemné roztírací a protlačovací hmaty, kterými vmasírujeme třezalkový olej do páteře.

Masáž a její účinek

Touto masáží uvolňujeme tlak na ploténky, odstraňujeme napětí, uvolňujeme nervy z oblasti páteře, v některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének. Základem masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení). Meziobratlová ploténka je elastická tkáň tvořící nárazníkovou zónu mezi dvěma sousedními obratli. Tlumí nárazy, kterými je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku. S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu. Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.

Pro koho je masáž vhodná?

Masáž je pro Vás vhodná, pokud trpíte na meziobratlové bloky nebo bolesti zad. Je velmi vhodná v případech, kdy např. kvůli bolestem nelze použít jinou terapii.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Masáž by neměli podstupovat lidé s Bechtěrevovým onemocněním, pokud máte problémy revmatického původu, chronické onemocnění páteře, při akutních stavech, při virovém onemocnění, nádorovém onemocnění, lidé s nízkým tlakem a v těhotenství.

Upozornění

U citlivých lidí se světlou pletí může hesperidin, který třezalka obsahuje, vyvolat foto senzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto není vhodné po masáží třezalkovým olejem chodit na slunce.

Terapie bolavých zad

Terapie bolavých zad je masáž, která je odvozená z prvků reflexní masáže, Breussovy masáže, měkkých a rehabilitačních technik, přičemž cílem této léčebné techniky je určit a odstranit citlivá místa omezující pohyb páteře.

Masážní techniky

Využíváme prvky z reflexní masáže, Breussovy masáže, roztírací hmaty, křížový hmat na páteři, kiblerovou řasu, protahovací hmaty a tlaky na pánev.

Terapie bolavých zad a její účinek

Tuto terapii doporučujeme, pokud trpíte na příčiny vzniku akutních obtíží jako jsou náhlý nekoordinovaný pohybe s rotací, jednorázové zatížení, nezvyklá fyzická práce, intenzivní cvičení, artróza nebo dlouho trvající zátěž. Důležité ale je především zvládnout akutní bolest analgetickou léčbou, popřípadě opichy u lékaře. Poté co akutní bolest pomine je masáž teprve vhodná.

Pro koho je masáž vhodná?

Táto terapie je vhodná pro všechny lidi, kteří trpí na chronické bolesti zad, blokády, svalové napětí, stres, vyhřezlé meziobratlové ploténky, degenerativní změny a po úrazové stavy.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Masáž je pro Vás nevhodná, pokud trpíte infekčním onemocněním, onemocněním srdce, pokud máte epilepsii nebo nádorové onemocnění, onemocnění krve, kožní onemocnění, modřiny. Masáž se nedoporučuje těhotným nebo pokud jste momentálně v péči fyzioterapeuta.

Masáž drahými kameny

Působení energie drahých kamenů má na lidské tělo blahodárné účinky. Minerální drahé kameny na nás působí energeticky už na první pohled svou barvou, leskem a tvarem. Drahé kameny můžeme nosit jako šperky, ale zároveň je můžeme používat jako pomocníka v meditacích a také si nimi zkrášlujeme své domovy či kanceláře. Pomáhají nám lidem ale i zvířatům. Při masáží dochází ke styku naší energie a energie z vzácného kamene, dochází k vibraci což působí relaxačně na naši psychiku. Masáž je možné s terapii Reiky, kde je koncentrace na čakry. Po masáži přikládáme kameny podle jednotlivých čaker.

Masážní techniky

Spirálky, kroužky, kolébka, poklepávání, osmičky, klikyháky, protlačování, hlazení.

Masáž drahými kameny a její účinek

Pomocí drahých masážních kamenů můžeme kroužit, hladit či vibrovat, cíleně i intuitivně. Správnými tahy se propracujeme jemně i k hlubším svalovým vrstvám, účinně stimulujeme reflexní body a dráhy meridiánů, pomáháme odstraňovat bloky a uvolňovat spasmy ve svalech.

Pro koho je masáž vhodná?

Pro osoby, které miluji přírodu a kameny a chtějí nebo potřebují dobít energii svého těla a mysli.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Pro osoby, které mají onkologická onemocnění, epilepsie, záněty, virová onemocnění, těhotenství, po úrazech, při poruchách srážlivosti krve, vysoký tlak a onemocnění srdce.

Jaké kameny používáme?

Křišťál, aragonit, amazonit, růženín, achát či sodalit, potřebujeme-li aktivovat a povzbudit některá centra použijeme lazurit, heliotrop, akvamarín, obsidián či jaspis.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž patří k výjimečným terapiím, uvolňuje namožené svalstvo a navozuje pocit dobré nálady a spokojenosti. Čokoláda obsahuje důležité vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty potřebné pro lidský organizmus. Díky masáži pokožka tyto látky vstřebává, masáž zanechává pokožku jemnou, vláčnou a dokonale vyhlazenou s vůní po čokoládě. Čokoláda napomáhá k odplavení toxických látek z těla, detoxikací dochází k regeneraci a výraznému omlazení pokožky. Navíc dochází k odstranění depresí a stresu a k podpoře tvorbu hormonů radosti, zejména endorfinů a serotoninu, což napomáhá ke zlepšení nálady.

Masážní techniky

Roztíraní, hnětení, kroužky, hlazení.

Čokoládová masáž a její účinek

Působí proti stresu a napětí a povznáší náladu. Podporuje správnou činnost srdce. Antioxidační látky v čokoládě zpevňují a regenerují cévy, čímž omezují vznik srdečních onemocnění. Vyhlazuje a zjemňuje pokožku a detoxikuje organismus.

Pro koho je masáž vhodná?

Pro všechny milovníky čokolády, hluboké relaxace a odpočinku.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná?

Pro osoby s vážným zdravotním onemocněním, záněty, virovým onemocněním, při infekčních a horečnatých stavech, v těhotenství, nebo pokud trpíte na vysoký tlak.

Bambusová masáž

Bambusová masáž uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy, odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Základními elementy masáže s použitím bambusu jsou speciálně hladké bambusové tyče různé velikosti. Bambusovou tyčí docílíme dokonalé uvolnění svalů, čímž zaručíme dlouhodobý efekt masáže.  Lymfatický a drenážní účinek se spojuje s účinkem na reflexi, protože je stimulována jako krevní tlak i lymfatická cirkulace, díky čemuž se objevuje pocit výborné nálady a duševního klidu.

Masážní techniky

Hlazení, hnětení, poklepávání, stlačování, vibrace, tření a tlak na svalové struktury nebo měkká tkáně v lidském těle.

Bambusová masáž a její účinek

Působí proti stresu a napětí a povznáší náladu. Podporuje správnou činnost srdce. Antioxidační látky v čokoládě zpevňují a regenerují cévy, čímž omezují vznik srdečních onemocnění. Vyhlazuje a zjemňuje pokožku a detoxikuje organismus.

Pro koho je masáž vhodná?

Masáž je vhodná jak pro muže, zejména pro sportovce neboť stimuluje nervová a svalová vlákna, tak i pro ženy, které uvítají její blahodárný vliv zejména na celulitidu a otoky.

Pro koho není masáž vhodná?

Není úplně vhodná pro velmi hubené osoby, stejně jako osoby trpící křečovými žílami. Kontraindikacemi jsou také žaludeční potíže,  kožní choroby, osteoporóza, záněty v těle, chronické srdeční problémy. Obecně se masáž neprovádí ani v těhotenství. Osoby s nedávnými zraněními, záněty nebo infekcemi by měly masáž odložit, dokud se tyto stavy nezlepší.

Přírodní aromatické a rostlinné esenciální oleje

Masáž je nejpřirozenějším způsobem relaxace a regenerace. Pokud chcete mít z masáže maximální prožitek, zapojte přírodu a její cenné dary pro hýčkání smyslů. Doteky ve spojení s přírodními oleji uklidňují, pomáhají zmírnit bolest a napětí, povzbuzují mysl a zvláčňují pokožku.

K masáží nabízíme úžasné Bio přírodní a rostlinné oleje od značky Saloos.

Vybírat můžete z těchto olejíčků
 • devatero kvítí
 • třezalkový
 • body fit
 • celulinie
 • erotika
 • exotika
 • jasmínový
 • maratonec
 • relax
 • růže
 • lymfa fit
 • levandule.